Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Preschimbare certificat de inmatriculare pfa ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Preschimbare certificat de inmatriculare pfa schimbandu-se adresa

Intrucit s-au schimbat nr de la cladiri de pe strada respectiva ,trebuie sa schimb si certificatul de inmatriculare al PFA cod CAEN 7490 ? Sediul PFA este intr-una din camerele apartamentului fiicei mele .Ce alte documente in afara de contractul de proprietate cu noua adresa trebuie sa prezint la Registrul Comertului ? CI le-am schimbat .Am contract de comodat cu drept de folosinta gratuita .
Daca si acesta trebuie preschimbat ,spuneti-mi unde ?
Apoi probabil trebuie sa schimb si certifcatul de abilitare .Ce acte imi trebuie si pentru aceasta ? In situatia in care nu le schimb care pot fi consecintele .
Multumesc anticipat
In mod normal ar trebui sa aduceti de la primarie doar o adeverinta din care sa rezulte ca numarul postal X a devenit numarul postal Y si pe baza acestuia registrul ar trebui sa va faca preschimbarea certificatului de inregistrare....
ContSters259670, utilizator