Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Comert online - %?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Comert online - %?

Din vanzarile totale pe o anumita piata de produse, cat la suta reprezinta comertul online din acea piata?
Daca va ganditi ca ar exista o limitare legala, aceasta nu e. In rest, la cat mai multi clienti indiferent ca aveti un magazin fizic sau pe internet.
Ma intereseaza sa aproximez valoarea comertului online pentru o anumita piata de produse din totalul respectivei piete. De exemplu, vanzarile totale din IT au fost in 2011 de 1 mil. Euro, cat la suta reprezinta comertul online din acea piata.

E o intrebare generala, fara referire la legea romana, intrebare pe care nu am stiut la ce categorie sa o introduc.