Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... in revisal data angajarii este 6.01 in CIM data ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

in revisal data angajarii este 6.01 in CIM data angajarii 05.01

Buna seara,
Am avut un control de la ITM, ocazie cu care s-a descoperit ca data de inceput a contractului declarat in revisal este 06.01(si a fost transmis electronic pe data de 05.01 asa cum prevede legea) dar in forma scrisa a contractului individual de munca data de incepere a activitatii este 05.01. A fost o scapare dar se mai poate face ceva dupa ce a fost aplicata amenda de inspectorii de la ITM?
Doar sa contestati in instanta amenda primita...