Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

punct de lucru

am o societate fara activitate si as dori sa o pun in functiune.
as dori sa stiu ce trebuie sa fac pentru a deschide un punct de lucru diferit de sediul firmei, ce dotari si autorizari imi sunt necesare.
cam ce costuri ar fi?
noi suntem patru prieteni care suntem angajati in alta parte si vrem sa ne angajam cu o norma minima.
care ar fi?
multumesc
1. Ca sa deschideti un punct de lucru trebuie sa aveti un spatiu si un contract valabil incheiat pentru acel spatiu. Apoi hot. ad. generale sau decizia asociatului unic functie de numarul de asociati.
2. Cu privire la dotarile necesare ar trebui sa stiti sau ne spuneti ce activitate ati dori sa prestati ca sa stim ce-ar trebui....
3. Daca va referiti la costurile de la registrul comertului numai pentru asta, functie si de paginile de monitor pana in 350 lei.
4. Daca sunteti angajati in alta parte nu sunteti obligat sa va angajati si aici!
la societatea asta sunt asociat unic.
ca domeniu de activitate ar fi:- instalatii electrice, termice, sanitare, reparatii obiecte electronice de uz casnic.
noi am dori sa ne angajam cu o norma de 2-4 ore.
ce acte trebuie sa fac la registrul comertului
trebuie autorizatie de functionare pe punct de lucru, daca da ce alte autorizari ne mai trebuiesc.
multumesc
Autorizatiile le luati de la registrul comertului pentru punctul de lucru si v-as sfatui sa le luati si la terti(adica va mai duceti si la oameni acasa sa reparati)
ca obiect principal de activitate este autoritat pentru instalatii termice sanitare reparatii obiecte de zu casnic.
vroiam sa stiu daca trebuie si de la primarie vreo autorizatie
multumesc
Pentru punctul de lucru trebuie si autorizatie de functionare/aviz orar de functionare(functie de primarie)de la Primarie, dar se ia ulterior infiintarii punctului de lucru de la registrul comertului