Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Arendarea terenurilor agricole
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Arendarea terenurilor agricole

In baza caror prevederi legislative noi se poate incheia un Contract de arendare valabil,din moment ce Legea nr.16/1994,a arendarii,a fost abrogata ?

Codul civil, art.1836 şi următoarele.
Multa'm fain(cum zic ardelenii) de raspunsul primit !