Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Daune RDS
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Daune RDS

Buna ziua,
Am avut internet de la o firma care a fost preluata de catre rds. Am semnat contrect RDS in luna iunie a acestui an. Nici pana in ziua de astazi nu am fost instalat de catre cei de la RDS cu toata ca termenul limita stipulat in contract este de 90 de zile.
In luna august am facut o sesizare la RDS cu solicitarea de solutionare a situatiei mele. Nici la acesta sesizare nu am primit raspuns desi termenul este de 30 de zile.
Am mai si primit facturi de la domnii de la RDS(contravaloare servicii de care nu beneficiez ).
Intrebarea mea este pot sa ii dau in judecata pentru daune morale si cam ce sanse am sa castig?
Tin sa precizez ca in tot acest timp nu am contractat alt operator de comunicatii, din frica sa nu raman cu doua abonamente la doi furnizori.
cipirix, utilizator
Anterior demararii unei actiuni in instanta in baza documentului care obliga operatorul sa va branseze la retea,sesizati oficial ANPC