Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general flux numerar previziuni cu date
Discuție deschisă în Contabilitate în general

flux numerar previziuni cu date

Buna ziua, doresc sa completez un flux numerar previziuni cu date!Seful meu doreste sa isi prelungeasca o linie de credit pentru o banca , si ni s-a cerut pe langa multe acte sa completam un flux numerar previziuni cu date, are cineva vreo idee despre cum se completeaza? Am unul tip si un ghid de completare, dar nu ma descurc!multumesc!
Buna seara, fluxul de numerar solicitat de catre banca respectiva trebuie sa cuprinda informatii veridice cu privire la intrarile previzionate de numerar in casa sau la graficul de alimentare a conturilor bancare cu sume de la debitori sau cumparatori de servicii sau produse, ca urmare a desfasurarii unei activitati economice licite.
Va multumesc pentru raspuns!Va doresc o zi buna!