Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... reclamatie gresita citatie cu alt nume e valabila
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

reclamatie gresita citatie cu alt nume e valabila

am avut o divergenta cu o vecina cu un gard ea a fost de acord sal modificam a poi sa razgandit a facut o plingere la politie si cineva ma anuntat ca mau dat in tribunal am martori ca era de acord ca facea pe nebuna tipa vorbea foarte urat etc .dar problema este ca ea nu stie cum ma cheama exzact stie prenumele dar numela a pus altul. daca primesc o citatie sau ceva sa accept este valabila sa ma prezint la tribunal etc...
eu nu le am cu tribunalul cu politia este prima oara ca patesc asa ceva dar sper sa se termine bine si repede. ASTEPT ORICE SFAT .MULTUMESC
Daca ati primit sau veti primi( nu sunteti foarte clara) o citatie care nu poarta numele dumneavoastra, bineinteles ca nu aveti niciun motiv sa va prezentati in instanta.
Dar daca este o plangere penala, sigur va veni un agent personal la dvs. acasa si mai mult ca sigur va avea o citatie cu numele corect, pentru ca atunci cand se depune o plangere la politie, mai intai va este verificata identitatea. Oricum, este bine sa va asigurati ca martorii pe care ii veti indica in apararea dvs. vor vrea sa si declare adevarul in favoarea dvs.
Diana Camelia Diaconu , Avocat