avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dacă nu primesc citație ca martor!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dacă nu primesc citație ca martor!

Dacă nu primesc citație ca martor
Dacă primesc citație și nu ma pot prezenta pot fi alături prin apelvideo sau videoconferință
sub anonimat
Va mulțumesc
Ultima modificare: Joi, 14 Mai 2020
Utilizator 20, utilizator
Cel mai recent răspuns: Utilizator 20 , utilizator 14:17, 14 Mai 2020
Depinde de proces (civil sau penal), prevederile legale și dispozițiile judecătorului!
Am fost martor la o bătaie și sa lăsat cu injunghiere și am dat interviu cu spatele și nu am dat nici numele și nici la poliție nu mau chemat
Nu pot asista prin videocal sau apelvideo Deci nu pățeșc nimika?
jurist2020 a scris:

Depinde de proces (civil sau penal), prevederile legale și dispozițiile judecătorului!

a
Ultima modificare: Joi, 14 Mai 2020
Utilizator 20, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am fost martor la o bataie, din pacate mi-am facut datoria de cetatean si am sunat la 112 Emil12 Emil12 acum 2 zile am fost martor la o bataie, mi am facut datoria civica si am sunat la 112. A venit politia, mi au luat datele si acum sunt chemat la politie ... (vezi toată discuția)
Reclamatie gresita citatie cu alt nume e valabila marcelt marcelt am avut o divergenta cu o vecina cu un gard ea a fost de acord sal modificam a poi sa razgandit a facut o plingere la politie si cineva ma anuntat ca mau dat ... (vezi toată discuția)
Martor in strainatate - citatie gabytzw gabytzw buna ziua.acum 6-7 ani de zile nu mai tin minte exact ...am participat la o bataie(de care nu sunt chiar asha de mandru ) impreuna cu niste prieteni..si o ... (vezi toată discuția)