Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajat studieaza in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajat studieaza in strainatate

Buna ziua,
Un angajat s-a dus in strainatate sa studieze, si teoretic este angajat cu 4 ore . Puteti sa ma ajutati ce documente are nevoie in aceasta situatie? (un fel de home-office) Va multumesc
Poatebeneficia de concediu platit de 1 an pt studii?
Depinde de ce este prevazut in ccm aplicabil angajatorului sau in reg.intern al acestuia ...
Este trecut in RI. Se suspenda in revisal conf art 51 alin 1 lit d ? Este considerat stagiu pt vechime?
Concediile pentru formare profesională se pot acorda cu sau fără plată. In acest sens, pe cererea de aprobare a concediului pentru formare profesionala ce rozultie s-a pus de catre angajator?
Nu are conditii puse. El isi suporta cheltuielile studiilor. Angajatorul ii va plati concediu de studii conform salariului de incadrare? Este acest concediu vechime? Daca se suspenda in revisal conform art 51-1-d? Multumesc