Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... radiere auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

radiere auto

Buna ziua,va-s ruga sa ma ajutati in urmatoarea problema.Am vandut o masina in 2006 si in prostia mea am dat-o cu toate actele,dar la-m dat in judecata pe individ si dupa vreo 2ani am reusit sa primesc o sentint acare spune in felul urmator:obliga paratul sa se prezinte la organele competente potrivit codului rutierpentru radierea din circulatie a autoturismului de pe numele reclamantului,incaz contrar prezenta tine loc de consintamant la radiere auto de pe numele reclmantului.Am fost azi la politie sa o radiez si mi-au spus conform legi nu o pot radia ca nu am cartea de identitate,nr.masini etc.Cum as putea proceda?
Staruiti in a contacta actualul detinator al vehiculului pentru a perfecta formalitatile legale,sau a prelua documentele vehiculului pentru a solutiona radierea de pe rolul dvs
Nu mai dau de cumparator si nici nu are de gand sa vina sa o radieze,deoarece in 2009 cand i-am intentat procesul si ia venit citatia acasa a venit la mine si a spus,ca afost plecat din tara etc. si urma ca a doua zi sa vina sa o radiem dar de atunci nu l-am mai vazut si sta in judetul Valcea si eu in Sibiu si nu am nici o adresa doar seria si nr. de buletin.Va rog raspuns ca avocata la care am fost nu ma poate ajuta cu nimic!