Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Codul deontologic / pact de quota littis
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Codul deontologic / pact de quota littis

in codul deontologic se evidentiaza ca si conditie pentru pactul de quota littis existenta unui procent din total suma obtinuta.
atunci de ce se face vorbire despre totalitatea onorariilor sa se compuna doar din procent?
Este destul de neclar.
Se spune ca daca se iau 10 lei si se stabileste un procent de 30 % din suma totala obtinuta este legal si moral.