Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Lichidare societate cu asociat unic
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Lichidare societate cu asociat unic

Buna ziua,

Pentru societatile cu asociat unic este obligatoriu numirea unui lichidator?

Multumesc
Nu,
Care ar fi pasii in vederea lichidarii?
Dizolvarea voluntara(decizia asociatului unic+contor de cuvinte)+ etapa a 2-a Radierea societatii.
Multumesc mult!
Lista documentelor necesare precum si pasii ii gasiti aici:
[ link extern ]

Atentie, in cazul in care pe societatea respectiva exista imobile, sau societatea are datorii neachitate, va trebui sa numiti lichidator!