Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general obiecte inventar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

obiecte inventar

Buna ziua ,
va rog sa ma ajutati, in legatura cu obiectele de inventar ,daca o lanterna de 55 ron, filiera (se face filet la suruburi) pret 29 ron, cleste sudura 500A 19 , sint materiale s-au ob inventar .
Va multumesc mult Lena
Din p.d.v. contabil, ob.de inventar sunt stocuri din cumparari sau productie proprie care indeplinesc de regula functia de mijloace de munca. Le puteti considera ob.de inv.