Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale penal
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

penal

Am primit o instiintare ca daca nu-mi platesc amenda auto din 2007 sunt pasibila de executare silita. Eu stiu ca nu am nicio amenda neplatita,dar nu pot justifica deoarece nu mai gasesc chitanta . Ce pot face in acest caz?
Va multumesc!

daca nu aveti proba achitarii amenzii trebuie sa o ai achitati inca o data.
Ati putea merge la taxe si impozite pentru a cere relatii in legatura cu amenda respectiva si sa indrazniti a solicita copie a chitantei. Daca nu exista atunci sunteti buna de plata.
La impozite si taxe veti gasi decat copie dupa procesul verbal intocmit de agentul constatator. Daca ati achitat in alta parte, plata dvs nu a ajuns la impozite si taxe, dovada fiind somatia sa platiti amenda. Daca nu va amintiti unde ati achitat amenda, pt a cere o copie, nu aveti decat sa o platiti din nou.