Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... lamurire pensie militara de urmas
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

lamurire pensie militara de urmas

sunt student la masterat in anul 2, varsta de 23 de ani si as dori sa stiu daca in momentul cand termin masteratul si ma inscriu la a doua facultate mai primesc in continuare pensia de urmas? Va multumesc
1. Veti primi pensie de urmas pana la varsta de 26 de ani daca urmati cursurile unei forme de invatamant recunoscute de Ministerul Educatiei.

2. Pentru aceasta trebuie sa duceti la casa de pensii care va plateste pensia adeverinta de la unitatea de invatamant pana la data de 1 octombrie a fiecarui an.