Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa Auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa Auto

Buna ziua!
Tatal meu a achizitiona o masina second-hand adusa din Austria; nu a inmatriculat-o inca, datorita faptului ca masina a costat 800 de euro si inmatricularea costa 1500 de euro; a deschis proces pentru inmatriculare fara taxa si a fost programat pt data de 8 februarie 2013; intrebarea mea este urmatoarea:
Daca Basescu a promulgat decretul pentru anularea taxei auto, mai trebuie sa asteptam pana in 8 februarie?
Sau, stie cineva in cat timp se va publica acest decret in Monitorul Oficial?
robertaarmena, utilizator
Nu exista nici un decret de anulare al taxei de poluare.
Taxa auto nu a fost anulata ,situatia nu s-a schimbat si nu se va schimba pana in anul 2013.
Ce s-a auzit la TV sunt tampenii.
Stefan Bicov, Avocat
nu s-a schimbat nimic ,,,