Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort

Am promovat o actiune de divort in calitate de reclamant. Mi a fost respinsa la judecatorie!
Parata poate sa deschida o alta actiune ea ca sa traga de timp sau trebuie sa astepte pana ramane aceasta definitiva?
Sotia poate sa deschida si ea proces.
Nu trebuie sa astepte.
Este mult mai dificil pentru barbati sa divorteze decat pentru femei.
Acum nu va mai puteti folosi de motivele vechi.