Forum Discuţii juridice Executare silită Licitatie
Discuție deschisă în Executare silită

Licitatie

buna ziua. am vazut ca se organizeaza o licitatie a unui teren si as dorii sa particip cu o oferta. spune ca sa depun 10 % din pretul terenului pana la data licitatiei. ce se intampla cu acesti 10 % daca nu castig licitatia? multumesc
Buna ziua,
Garantia reprezinta 10% din pretul stabilit de pornire al licitatiei. Aceasta se restituie integral participantilor care nu au castigat licitatia.