Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... SUCCESIUNE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

SUCCESIUNE

BUNA ZIUA .SUNTEM 3 FRATI .ACUM 3 ANI MAMA A DECEDAT .S-A FACUT SUCCESIUNEA IN 4 PARTI .SOTUL SI CEI 3 COPII.INTRE TIMP TATALA FACUT ACT DE VANZARE CUMPARARE LA UNUL DIN CEI TREI FRATI PE PARTEA LUI DE MOSTENIRE .VREAU SA STIU DACA A FOST POSIBIL CA ACESTA SA FACA SI DELIMITAREA DE CASA SI DE TEREN FARA ACORDUL CELORLALTI 2 COPII .PT CA ACEASTA S-A FACUT FARA CA CEILALTI 2 SA STIE.ACUM TATAL A DECEDAT IAR ACEL FRATE CARE ARE ACTUL DE VANZARE CUMPARARE SPUNE CA NOI CEILALTI 2 TREBUIE SA IL DAM IN JUDECATA CA SA NE LUAM PARTEA DOBANDITA DUPA SUCCESIUNEA DUPA MAMA.SI NU VREA SA NE ARATE NICI ACTUL IN ORIGINAL .CE PUTEM FACE ? VA MULTUMESC
Nu va fi supusa reductiunii si numa aveti pe ce va certa...punct!
va multumesc frumos .o seara buna.