Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... litigii de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

litigii de munca

As vrea sa stiu ce se intampla daca am un proces cu angajatorul pe rol,daca vreau sa mai fac unul cu acelasi angajator cum procedez.
In acest sens, puteti introduce o noua actiune daca are alt obiect decat prima.
multumesc mult pentru ajutor
Mesaj reeditat
Data post: Miercuri, 20 Februarie 2013, 15:31
Forum Dreptul muncii - contract de munca, demisie, salariu si altele
Subiect litigii de munca

@ florin40
buna ziua,as dori si eu un raspuns in legatura cu faptul ca am pe rol doua procese cu fostul angajator in care cer sa mi se plateasca banii de concediu pe care nu l-am efectuat si totodata cer sa mi se plateasca somajul deoarece eu din luna septembrie nu am putut beneficia de indemnizatia de somaj pentru faptul ca functionarul care a facut adeverintele nu a stiut sa le completeze corect.As vrea sa stiu ce se intampla deoarece eu din luna septembrie 2012 trebuia sa primesc acest ajutor.Vreau sa stiu daca sunt in judecata cu angajatorul mai pot recupera acesti bani daca continui procesul si trece un an de zile mai pot sa-mi depun actele de somaj.Va multumesc.