Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... retrocedare terenuri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

retrocedare terenuri

Buna ziua.Bunicii nostei au avut 40 ha teren si noi nu am facut cerere numai pe 10 ha.Ar mai fi vreo posibilitate sa recuperam restul de 30 ha teren?
Termenul de formulare a cererilor de retrocedare in baza legii 247/2005 s-a incheiat in 30.11.2005. O eventuala actiune in revendicare in instanta in lipsa cererii prealabile, formulate in termenul prevazut de lege, are foarte mici sanse de reusita.