Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... co-detasati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

co-detasati

in perioada detasarii 5 salariati nu si-au efectuat CO aferent perioadei lucrate (01.01.2012-31.10.2012), incepand cu data de 01.11.2012 si-au facut cereri de demisie. Compensarea sau plata CO cine trebuie sa o faca?(societatea unde sunt angajati sau societatea unde au fost detasati. Va multumesc.
Compensarea CO neefectuat se face de catre angajatorul propriu-zis si nu de catre angajatorul unde au fost detasati ..