Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie cresterea copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie cresterea copilului

am si eu o intrebare.Am fost studenta la o facultate de stat timp de 4 ani la zi pana in vara si am luat licenta.sunt insarcinata in 7 luni copilul urmand sa se nasca in luna decembrie.mai beneficiez de indemnizatia pentru cresterea copilului tinand cont k nu lucrez(nu am lucrat niciodata) si nici nu sunt inscrisa la master?va multumesc
1. Va beneficia de indemnizatie pentru CCC chiar daca in timpul facultatii a avut un loc de munca de unde a obtinut venituri din salarii.

2. Pe perioada de CCC nu poate sa obtina venituri din salarii.
va multumesc mult pentru raspunsuri