avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1956 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Delapidare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Delapidare

Buna ziua,

am nevoie urgenta de un sfat sau un raspuns.
Pe 5 .11 am termen de prezentare la judecatorie in calitate de inculpat in dosar penal-delapidare.
Nu pot ajunge din motive personale.
Imi este imposibil, ma puteti sfatui ce am de facut ca sa se amane termenul?
Astept urgent un raspuns, va rog mult.
Cel mai recent răspuns: gabykro , utilizator 20:29, 28 Ianuarie 2013
Redactati cererere catre instanta de judecata,precizati imposibilitatea de prezentare,eventual anexati document justificativ si solicitati amanarea judecatii si acordare de nou termen de judecata
Cererea o depuneti fie personal la instanta ,fie prin corespondenta postala cu mandat de confirmare
Daca sunteti la primul termen de judecata puteti depune cerere scrisa prin care sa invederati instantei de judecata ca dotiti sa va angajati avocat.
O puteti trimite si prin fax in caz extrem.
Va multumesc mult pt raspunsuri.
Si se este recunoscuta cererea trimisa prin fax?
Nu ma pot prezenta deoarece nu mi se acorda liber de la servici.
Si mai am o rugaminte.
Un model de cerere?
Multumesc
Buna seara. Revin la acest subiect cu delapidarea. As dori sa știu ce se întâmpla dacă nu mă prezint nici la al treilea termen. Pana acum am amânat de doua ori termenul pt ca nu m am putut prezenta. La mine este problema cu serviciul si nu mă pot invoi. Si nici la servici nu pot spune despre ce este vorba. Mai pot amână termenul? Mă puteți sfatui, va rog frumos? Recunosc ca îmi este puțin frica. Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infatisare divort Georgia.TH Georgia.TH Buna ziua, In cazul in care am intentat proces de divort, insa nu pot ajunge la prima infatisare ce se intampla ? (vezi toată discuția)
Prezentare instanta badboy15 badboy15 Buna ziua.Acum 4 ani am fost implicat intr-un dosar penal in care am o parte de vina.Momentan faza in care se afla dosarul este urmatoarea: mi s-a prezentat ... (vezi toată discuția)
Cerere amanare data chemarii in instanta nklara nklara Buna ziua, ma adresez cuiva din domeniul juridic, cu rugamintea sa ma indrume in formularea unei cereri catre Judecatorie, prin care sa solicit amanarea datei ... (vezi toată discuția)