avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1037 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Apia - subventii
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Apia - subventii

Cat pamant trebuie sa am pentru a obtine fonduri de la APIA sau fonduri europene???
Cel mai recent răspuns: Quadruped , utilizator 20:21, 30 Octombrie 2012
Hmm, cred ca ai pus intrebarea intr-un mod (prea) general. Daca ai declarat culturile agricole in timp la Apia, beneficiezi de subventii in functie de suprafata. Pentru fonduri europene exista de asemenea criterii. Uite mai bine intra pe site-ul MADR : www.madr.ro
Ai aici de la agricultura pana la fonduri.

[Editat de moderator - link-ul era partial incorect]
Ultima modificare: Marți, 30 Octombrie 2012
Ares-3, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Subventii apia cristicopoeru cristicopoeru vreau sa infiintez o plantatie de 2ha de plante goji. am deja puietii iar in primavara ii voi planta. as dori sa stiu daca pot beneficia de subventii de la cei ... (vezi toată discuția)
Subventia de 176 euro la hectar c.peicu c.peicu Cine stie cum se incaseaza subventia pentru hectarul de teren agricol? Unde se depune cererea? Se primeste chiar daca pamantul e lucrat sau nu? Multumesc! (vezi toată discuția)
Cosit sau animale la subventiile apia pentru pasune soarecorina soarecorina Buna ziua, daca imi puteti spune ce trebuie sa fac ca sa pot primi subventia pentru pasune si faneata. Trebuie sa cosesc sau sa-mi cumpar animale? Acesta este ... (vezi toată discuția)