Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Nu avea 18 ani si a fost prin in bar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Nu avea 18 ani si a fost prin in bar

Buna sera

Astazi am fost informat de fiul meu ca a fost prin in bar de catre un organ de politie si ca a primit o amenda de 300 lei si poate ajunge la 1000 lei .

Acuma sa va explic ce sa intamplat dupa spusele lui , astazi e o festivitate de hallown , si ia spui Dr.Diriginte ca nu participa ca nu are costum si el nu a zis nimic , deci era scutit de scoala . Au mers in bar cu inca 1 baiat si au cumparat o stica de vin (nu stiu de unde le-a venit ideea asta ) si au baut cate o gura si a aparut politia si ia chemat la sectie si le-au dat cate o hartie cu care sa ma prezint maine la ora 8 la sectie .

As vrea sa stiu daca se poate sa se dea o amenda asa de mare intre 300-1000 de lei pentru ca au intrat in bar ? Si in cat timp pot sa platesc amenda ?

duceti-va la politie inainte de a plati orice amenda si vedeti ce vor de la dvs