avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... pot cere restituirea taxei auto?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

pot cere restituirea taxei auto?

pot cere restituirea taxei auto daca am platit-o anul acesta in luna aprilie? cum?
Cel mai recent răspuns: BOGDAN EUGEN , utilizator 11:02, 18 Februarie 2013
Mergeti la administratia financiara unde ati achitat, completati un formular tip, copie cartea de identitatea a masinii, talon, buletin plus actele in original.
sincer restituirea taxe se face la un avocat:slap: costa in jur de 100ron si percepe 10/suta din taxa dar dureaza aproape 1 an pana la primul termen de judecata!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto dantronik dantronik am cumparat o masina in 2008( noua) si la inmatriculare am platit o taxa de 2500 ron am vreo sansa sa primesc vre un ban inapoi/? (vezi toată discuția)
Restituirea taxei de poluare Augusta2010 Augusta2010 Buna ziua! Pentru ca vreau sa intreprind demersurile pentru recuperarea taxei de poluare platita in 2008, as avea nevoie de cateva raspunsuri la intrebarile ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto vladpasca vladpasca am platit taxa auto in martie 2009 iar acum vreau sa o recuperez care ar fii sansele de reusita si ce pasi ar trebui urmati.va multumesc:) (vezi toată discuția)