Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa auto

am platit taxa auto in martie 2009 iar acum vreau sa o recuperez care ar fii sansele de reusita si ce pasi ar trebui urmati.va multumesc:)
nu ma juta nimenea cu un raspuns ms
Mergeti la Administratia financiara, unde ati platit taxa, completati un formular tip, copie dupa talon, cartea de inmatriculare si buletin, plus acestea in original, depuneti si asteptati raspunsul lor care poate dura si 45 zile. Trebuie sa aveti grija sa nu intarziati cu depunerea actelor pt recuperarea taxei, pt a nu se prescrie, mai aveti un an si cateva luni la dispozitie.
daca raspunsul este negativ atunci trebuie sa dau statul in judecata?ms