avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

ma puteti ajuta cu 3 raspunsuri la urmatoarele intrebari.
1.banca iti poate opri cartea masini in original in momentul semnarii unui contract dar fara a scrie in acel contract ca opresc originalul?
2.in contractul de credit au trecut gresit seria de sasiu a masini incurcand litera o cu cifra 0 cum o pot eu sa ma folosesc de greseala lor si sa nu pierd masinain urma unei executari daca se ajunge acolo?multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters111614 , utilizator 17:07, 1 Noiembrie 2012
1-Nu este legal al se opri exemplarul original al autovehiculului
2-Nu este eroare care sa conduca la anulare contract sau repercursiuni in caz de executare silita
Eventual atentionati creditorul de aspectul sesizat de dvs
ynocentta a scris:

1-Nu este legal al se opri exemplarul original al autovehiculului
2-Nu este eroare care sa conduca la anulare contract sau repercursiuni in caz de executare silita
Eventual atentionati creditorul de aspectul sesizat de dvs


Ba da, este legal sa se opreasca CIV-ul in original in conditiile in care s-a semnat un contract de garantie reala mobiliara.
dar nu era legal sa se specifice in contract ca cartea masini ramane in original la ei?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

O intrebare ipotetica? miliardar miliardar Ce se intampla daca angajatul de la o firma de asigurari greseste datele pe o polita ce o incheie, iar asiguratul face accident, si compania de asigurari ... (vezi toată discuția)
Asigurari accidente auto viocalp viocalp in iunie 2010 am avut un accident de masina,am primit rca de la persoana vinovata ,dauna fiind totala,,dosarul este finalizat de catre asigurator,,,dar a ... (vezi toată discuția)
Amenda rca expirat dorel92 dorel92 Buna ziua! In urma cu cateva zile am fost tras pe dreapta de politie. Masina pe care o conduceam (masina de firma) avea asigurarea RCA expirata, eu nu aveam ... (vezi toată discuția)