Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

ma puteti ajuta cu 3 raspunsuri la urmatoarele intrebari.
1.banca iti poate opri cartea masini in original in momentul semnarii unui contract dar fara a scrie in acel contract ca opresc originalul?
2.in contractul de credit au trecut gresit seria de sasiu a masini incurcand litera o cu cifra 0 cum o pot eu sa ma folosesc de greseala lor si sa nu pierd masinain urma unei executari daca se ajunge acolo?multumesc
1-Nu este legal al se opri exemplarul original al autovehiculului
2-Nu este eroare care sa conduca la anulare contract sau repercursiuni in caz de executare silita
Eventual atentionati creditorul de aspectul sesizat de dvs
ynocentta a scris:

1-Nu este legal al se opri exemplarul original al autovehiculului
2-Nu este eroare care sa conduca la anulare contract sau repercursiuni in caz de executare silita
Eventual atentionati creditorul de aspectul sesizat de dvs

Ba da, este legal sa se opreasca CIV-ul in original in conditiile in care s-a semnat un contract de garantie reala mobiliara.
dar nu era legal sa se specifice in contract ca cartea masini ramane in original la ei?