Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale CONTRACTE SUSPENDATE
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

CONTRACTE SUSPENDATE

Am doua contracte de munca suspendate pentru ingrijire copil....la inceputul anului 2013 inceteaza suspendarea insa firma este in insolventa din acest an.....cu ce litera incetez aceste contracte?
Nu este nici o problema ca societatea este in procedura insolventei, ea isi poate desfasura activitatea economica in continuare, intrarea in procedura insolventei nu inseamna incetarea existentei societatii.
Este important sa stiti in ce faza a procedurii insolventei este societatea, reorganizare judiciar sau faliment? Sunt doua faze diferite. In reorganizare societatea isi continua activitatea, in faliment se va lichida, isi va inceta existenta.