Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Pot fi data in judecata ca nu ridic un colet?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Pot fi data in judecata ca nu ridic un colet?

Buna seara, de curand am comandat de la cineva (cred ca persoana fizica) de pe net niste produse, iar intre timp m-am razgandit si i-am spus ca nu voi ridica coletul de la posta. Persoana respectiva mi-a scris urmatoarele: "Va informez ca in temei legal, pe baza emailului trimis de dvs in care am negociat, am cazut de acord si am trimis comanda, dvs sunteti posesor de drept pe acele produse. Legal, va pot da in judecata". Este adevarat? Nu am dreptul sa ma razgandesc? Poate sa ma dea in judecata? Cum ramane cu cele 30 de zile in care sa te razgandesti? Va multumesc
Nu are ce să vă facă, stati linistită.

[Partea editata raspundea unui mesaj sters]
Ares-3, moderator