Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Model de imputernicire pentru minori
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Model de imputernicire pentru minori

Buna seara tuturor!
Sunt cetatean roman stabilit in Grmania de cateva luni si vreau sa-mi aduc sotia si copilul ( 2 ani si 8 luni) din Spania. Dar am nevoie de un model de imputernicire totala ptr. sotia mea , ca sa ii putem face pasaportul la copil si sa nu aibe probleme cand il scoate din Spania in lipsa tatalui.Va rog mult daca stie cineva sa-mi lase un model de imputernicire aici pe forum
Va multumesc !
Va multumesc