Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... schimbarea locului de munca si a functiei fara acordul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

schimbarea locului de munca si a functiei fara acordul salariatului in institutiile publice.

Va rog sa-mi spuneti daca este posibil sa mi se schimbe locul de munca si functia fara acordul meu in urma unor reorganizari de servicii..Sunt referent in spital.
Multumesc.
Modificarea unilaterala a c.i.m. este posibila numai in conditiile prevazute de Codul Muncii.

In cazul sectorului bugetar, acest lucru putand fi posibil numai daca este prevazut si in actul normativ care prevede reorganizarea institutiei respective.