Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... inchisoare cu suspendare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

inchisoare cu suspendare

Buna seara am savirsit o delapidare procurorul a schimbat incadrarea la deosebit de grava de la 10-20 ani nu am reusit sa restitui din bani dar am colaborat cu anchetatorii nu am antecedente m-am autodenuntiat . Am vreo sansa sa primesc cu suspendare la aceasta incadrare?
~ Conținut șters la cerere ~
va multiumesc pentru raspuns nu am avocat pentru ca nu imi permit dar am spus pocurorului ca expertul a gresit expertiza cu o suma de un miliard opt sute mii lei desi dupa expertiza am depus o contestatie la politie dar nu sa luat in calcul plingerea mea.Pot lua legatura acum cu acel expert sa il intreb daca a verificat toate actele pe care eu am cerut sa se verifice.
~ Conținut șters la cerere ~
Nu mergeti pe procedura de la art 320^1 daca nu sunteti de acord cu ceea ce s-a retinut in rechizitoriu deoarece prin aceasta procedura dvs. recunoasteti tot ce s-a scris in acel rechizitoriu. Luati-va urgent un avocat deoarece incadrarea este destul de grava, si stabiliti cu acesta o aparate buna.
Daca contestati prejudiciul nu aveti cum sa mergeti pe aplicarea art. 320 indice 1 CPP.
Daca nu ati fost trimis in judecata solicitati exectuarea unei contraexpertize.