Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... inchisoare cu suspendare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

inchisoare cu suspendare

Buna seara am savirsit o delapidare procurorul a schimbat incadrarea la deosebit de grava de la 10-20 ani nu am reusit sa restitui din bani dar am colaborat cu anchetatorii nu am antecedente m-am autodenuntiat . Am vreo sansa sa primesc cu suspendare la aceasta incadrare?
Da, situatia este neclara.
Daca recunoasteti fapta si prejudiciul beneficiati de art 320 1 Cpp, iar daca contestati prejudiciul la judecata pierdeti beneficiul textului de lege.
Lamuriti-va cu avocatul din oficiu pt ca veti avea.