avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 963 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Posibila sucesiune?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Posibila sucesiune?

Daca atunci cand esti an instanta si te judeci pe o parte din proprietate , cu vecinul, parintele decedeaza , sucesiunea nu se poate tine , si cele 6 luni trec cum se mai poate face sucesiunea , si daca pot scoate acte din primarie pana atunci ???#-o#-o#-o
Cel mai recent răspuns: narcisa_salbatica , utilizator 12:26, 4 Noiembrie 2012
~ Conținut șters la cerere ~
irinu a scris:

...sucesiunea nu se poate tine si cele 6 luni trec cum se mai poate face sucesiunea...


Succesiunea se poate dezbate oricand, iar termenul de optiune succesorala este de 1 an (nu 6 luni).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

O hotarare judecatoreasca poate fi anulata de testament? imobiliare imobiliare Apartamentul a fost cumparat de catre defuncta inaintea casatoriei cu al doilea sot. Din prima casatorie exista o fiica care si-a pierdut urma pe un alt ... (vezi toată discuția)
Succesiune camym camym Buna ziua, am si eu cateva probleme la care as dori sa gasesc raspuns.Sora mea a decedat in urma cu 6 luni.Ea si cumnatul nu au avut copii.Acum cumnatul ne-a ... (vezi toată discuția)
Succesiune tantzi_t tantzi_t Ambii parinti au decedat si mostenitoarele sunt 2 surori , una in Romania , care nu vrea sa faca succesiunea si , cealalta in SUA , care vrea dar nu are cum sa ... (vezi toată discuția)