Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Posibila sucesiune?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Posibila sucesiune?

Daca atunci cand esti an instanta si te judeci pe o parte din proprietate , cu vecinul, parintele decedeaza , sucesiunea nu se poate tine , si cele 6 luni trec cum se mai poate face sucesiunea , si daca pot scoate acte din primarie pana atunci ???#-o#-o#-o
~ Conținut șters la cerere ~
irinu a scris:

...sucesiunea nu se poate tine si cele 6 luni trec cum se mai poate face sucesiunea...

Succesiunea se poate dezbate oricand, iar termenul de optiune succesorala este de 1 an (nu 6 luni).