Forum Discuţii juridice Executare silită Girant credite
Discuție deschisă în Executare silită

Girant credite

Sotul meu a fost inselat de un coleg de servici si pus garant in 4 credite la 3 C.A.R-uri impreuna cu alti 2 garanti , si la o banca , l-a convins pe sotul meu sa faca credit pe numele lui . De asemenea si alti colegi au patit la fel in numar de 10 , cu acelasi titular de credite .Beneficiarul creditelor nu si-a platit datoriile la Banca si la C.A.R , asa incat sotului meu i s-a pus proprire pe pensie . Anul trecut intr-un credit si anul acesta in alt credit . Mai sunt inca 2 credite de valoare mare impreuna cu alti garanti . In cazul in care nu plateste titularul ,ce sanse avem noi sa recuperam banii propriti si sa nu mai plateasca in continuare sotul meu ?
Daca titularul nu achita, bancile si CAR-urile, vor pune poprire pe veniturile girantilor, daca nici girantii nu achita, sunt executati silit de acestia pe bunurile ce le detin girantii.

Discutati cu un avocat sa incercati o actiune in instanta sa ii puna sechestru pe bunurile celui care a inselat atatia oameni. Sincer, sa va ajute Dumnezeu!