avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA leasing financiar
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

leasing financiar

este deductibil tva la leasing financiar pentru director vanzari?
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 19:04, 11 Noiembrie 2012
Daca masina va fi folosita numai in interesul firmei, da.
De unde stiti ca e vorba de o masina si nu de o bicicleta? Si de unde stiti ca i sa dat si nu i s-a luat?

Stiti bancul cu Radio Erevan...

Sau (cine stie?) directorul de vanzari a fost achizitionat in leasing?
Ultima modificare: Sâmbătă, 10 Noiembrie 2012
Iulian MANEA, Contabil
d-le manea, asta ca sa ne mai descretim fruntile in week-end :) si pentru ca intotdeauna utilizatorii doresc raspunsuri complete la intrebari incomplete!

nu inteleg de ce nu citeste nimeni cu atentie normele de aplicare ale art. 145^1 cod fiscal.
:) @xerxes, multumim mult :bow: !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deducere tva Aurel Aurel Aurel Aurel Buna ziua, Doresc sa achizitionez un autoturism nou, pe SRL! TVA-ul se deduce doar daca fac achizitia in sistem leasing? Din cite am auzit asta ar fi ... (vezi toată discuția)
Tva achizitie auto Irina-2005 Irina-2005 Buna ziua M-ar interesa parerea dumneavoastra in privinta achizitiei unor autovehicule pt a fi utilizate de agentii de vanzari ai unei firme cu ... (vezi toată discuția)
Deducerea de tva la achizitii autovehicule pe firma cristof78 cristof78 salutare doresc sa-mi achizitionez un autovehicul pe firma dar am inteles ca nu se mai poate deduce tva-ul. din ce am inteles mai sunt niste portite prin ... (vezi toată discuția)