Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA leasing financiar
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

leasing financiar

este deductibil tva la leasing financiar pentru director vanzari?
Daca masina va fi folosita numai in interesul firmei, da.
De unde stiti ca e vorba de o masina si nu de o bicicleta? Si de unde stiti ca i sa dat si nu i s-a luat?

Stiti bancul cu Radio Erevan...

Sau (cine stie?) directorul de vanzari a fost achizitionat in leasing?
Iulian MANEA, Contabil
d-le manea, asta ca sa ne mai descretim fruntile in week-end :) si pentru ca intotdeauna utilizatorii doresc raspunsuri complete la intrebari incomplete!

nu inteleg de ce nu citeste nimeni cu atentie normele de aplicare ale art. 145^1 cod fiscal.
:) @xerxes, multumim mult :bow: !