Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... uzucapiunea
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

uzucapiunea

cum se poate demonstra in instanta uzucaparea unui teren , cu ce probe..?
multumesc...
aia scurta sau lunga?
pare gluma dar nu e...:)
pentru aia scurta va trebuie just titlu..adica un act valabil dar ineficient juridic..
plus ca pe aia lunga posesia poate sa fie chiar de rea credinta..in timp pe ce pe aia scurta nu-i la fel