Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Conventie civila
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Conventie civila

buna seara
va rog sa ma ajutati cu un rspuns:
in ce conditii se poate angaja o persoana cu conventie civila , care este actul normativ care reglementeaza acest act.
este vorba de un pensionar pentru administrator bloc si un angajat prestari servicii 2 ore /zi la o "intreprindere individuala". :sorry:
va multumesc mult
buna ziua
revin cu rugamite, ptr. intrebarea referitor la conventie civila. nu pot sa cred ca nu stie nimeni
va multumesc
pentru functia de administrator tb sa se incheie un contract de munca cu timp partial. Nu conventie civila!