avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Conventie civila
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Conventie civila

buna seara
va rog sa ma ajutati cu un rspuns:
in ce conditii se poate angaja o persoana cu conventie civila , care este actul normativ care reglementeaza acest act.
este vorba de un pensionar pentru administrator bloc si un angajat prestari servicii 2 ore /zi la o "intreprindere individuala". :sorry:
va multumesc mult
Cel mai recent răspuns: aaddii , utilizator 15:22, 20 Noiembrie 2012
buna ziua
revin cu rugamite, ptr. intrebarea referitor la conventie civila. nu pot sa cred ca nu stie nimeni
va multumesc
pentru functia de administrator tb sa se incheie un contract de munca cu timp partial. Nu conventie civila!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cim suspendat eugarizan eugarizan Acum cateva zile mai precis de Sf. Vasile am fost in vizita la un unchi fiind ziua lui si ne vedem cam odata pe an pentru ca din luna martie si pana in ... (vezi toată discuția)
Conventie civila elenadove elenadove pentru angajatii cu conventie civila a unei asociatii de locatari din venitul brut ce retineri obligatorii se fac ?(impozit 10%,cas 5.5 %) trebuie sa fac ... (vezi toată discuția)
Este sau nu este legalã convenþia civilã de prestãri servicii ? di.modi di.modi Bună ziua ! :) Am citit pe net niste articole, şi cum pentru mine nu sunt tocmai clari termenii juridici, am rămas cu o nelămurire: În cazul unei ... (vezi toată discuția)