Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Returnare produse pentru persoane juridice
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Returnare produse pentru persoane juridice

Am achizitonat un laptop prin intermediul unui magazin online. Produsul a fost livrat acasa si dupa 2 zile am observat o problema tehnica. Magazinul online nu permite returul produselor cumparate de catre persoane juridice.
Exista vreo modalitate prin care pot sa retrunez?
(Sunt alte magazine online care accpeta returul si persoanelor juridice nu doar persoanelor fizice)

Faptul ca alte magazine accepta returnarea si de la persoanele juridice tine de marketingul propriu, legislatia protectiei consumatorilor se adreseaza doar relatiilor comerciantilor cu persoanele fizice.