Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cheltuieli deductibile la PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cheltuieli deductibile la PFA

Am PFA din 2007 si am o intrebare. Ma ocup de siteuri pe internet, am codul CAEN 8299. Intrebarea mea este daca pot sa pun la cheltuieli internetul si factura de la lumina, daca la contractul de internet este trecut numele meu (dar nu PFA-ul), iar la contractul cu electrica e trecut una dintre parinti? Se poate asa ceva?
Aveti contract de comodat incheiat intre PFA si proprietarii spatiului in care va desfasurati activitatea - respectiv cu parintii?
Nu am asa ceva.

Iar cu internetul cum e posibil?
Daca nu aveti contract de comodat pentru spatiul pe care il utilizati in scopul afacerii Dvs., nu puteti deduce cheltuielile. Absolut nimic din tot ceea ce tine de cheltuieli administrative sau servicii.

Cititi si acest articol publicat astazi de Avocatnet:
www.avocatnet.ro/content/art...