Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calcul indemnizatie CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calcul indemnizatie CCC

daca de la 1 oct va fi indemnizatia de 85 la suta mie cat mi sar cuveni din 760 de lei?
tot 600 pe luna tin sa mentionez ca am optat pt 2 ani si am iesit in maternitate din 4 oct 2021
1. Vi se va recalcula indemnizatia pentru CCC 85% din media veniturilor nete din adeverinta de la dosar.

2. - Daca media este mai mica de 600 lei veti primi 600 lei;
- Daca iese mai mare de 600 lei veti primi cat iese din calcul dar nu mai mult de 1200 lei.