avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 991 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calcul indemnizatie CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calcul indemnizatie CCC

daca de la 1 oct va fi indemnizatia de 85 la suta mie cat mi sar cuveni din 760 de lei?
tot 600 pe luna tin sa mentionez ca am optat pt 2 ani si am iesit in maternitate din 4 oct 2021
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 15:36, 14 Noiembrie 2012
1. Vi se va recalcula indemnizatia pentru CCC 85% din media veniturilor nete din adeverinta de la dosar.

2. - Daca media este mai mica de 600 lei veti primi 600 lei;
- Daca iese mai mare de 600 lei veti primi cat iese din calcul dar nu mai mult de 1200 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatia de mama lucrez 4 ore apilie apilie bunaziua am ramas insarcinata si as dori sa stiu ce indemnizatie iau tinand cont ca in ultimele 5 lini sant platita numai 4 ore (vezi toată discuția)
La indemnizatia de crestere copil se ofera 85% din ce salariu? florian_m21 florian_m21 Daca imi iau concediul de crestere copil si in ultimul an am cotizat 6 luni ca angajat la o firma si 6 luni la alta firma cu salarii diferite, ultimul ceva mai ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu ingrijire copil anakarenina1 anakarenina1 Care este modalitatea de calcul ? Se calculeaza in felul urmator : 85% din media veniturilor pe 12 luni pana in momentul nasterii sau pana in momentul cand se ... (vezi toată discuția)