Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... completare REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

completare REVISAL

Am de transmis un concediu fara plata la REGES,asta fiind prima inregistrare pe care o transmit eu.Am instalat REVISAL-ul,am introdus datele,dar nu stiu ce sa trec la "data la care produce efecte".Eu nu am toate actele aditionale,nu stiu cand au intrat in vigoare ultimele modificari la fiecare salariat in parte,inteleg ca asta trebuie trecut la "data la care produce efecte".Salariatii exista deja in REGES,eu transmit tot ce am eu in REVISAL,daca exista diferente ce se intampla?Se preia tot sau doar CFP care e valabil de la 01.11.2012,pe care trebuie sa-l transmit eu?
Fisierul care se transmite preia toate datele existente ale angajatorului respectiv ... posibil ca in situatia in care exista neconcordante , posibil sa se dubleze inregistrarile ...

Data de la care produce efecte = data de la care isi produce efecte actul aditional sau data de incepere a activitatii in cazul c.i.m.
Si atunci ce fac???
De ce nu preluati baza de date de la fostul contabil?
Mai greu...Are doar contractele si partial actele aditionale,n-a listat ce a transmis la REVISAL.Ce pot sa-i mai zic?!?
Atunci va trebui sa introduceti din nou datele pentru a avea baza completa ...