Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... atributii functionar public - va rog urgent
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

atributii functionar public - va rog urgent

Sunt functionar public si am fost angajat pe un post de consilier , prin concurs, cu atributii pe evidenta patrimoniu.
Acum , vor sa ma treaca pe un post cu atributii in achizitii publice . Avand in vedere ca eu am dat concurs pentru postul pe care il ocup, este legal sa mi se dea atributii pe achizitii publice? Mentionez ca am studiile necesare din cerintele postului pe achizitii , adica studii superioare tehnice , insa nu am nici un curs de achizitii, nu am dat concurs din legislatia privind achizitiile Va rog sa-mi spuneti cadrul legal prin care ar putea face acest lucru , daca este legal sau nu.
Prin fisa postului sau prin dispozitie emisa de ordonatorul de credite va pot da atributii de achizitii publice. ca sa va mute definitiv de la patrimoniu la achizitii trebuie acordul d.voastra.