Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... constructie fara autorizatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

constructie fara autorizatie

Buna ziua ! Am construit fara autorizatie si am fost reclamata , as dori sa stiu care sunt consecintele. In proiectul casei initial nu figureaza decat 2 camere si un hol , din caramida, restul constructiei este de lemn ( pal , rigips , vata de sticla , ) si am mai construit 4 incaperi ( anexe construite "intr-o apa") , nu este o casa mare . Cat ar fi amenda si daca ne obliga sa surpam ? va rog , nu am cunostinte in domeniu am nevoie de un raspuns . va multumesc!
Buna dimineata.Raspunsul il gasiti aici:[ link extern ]
Cred ca este incidenta OUG 7/2011