Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Codul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Codul muncii

Buna seara, am citit codul muncii dar nu am inteles exact care este numarul maxim de ore de munca fara odihna/24 ore.
Se accepta 30 de ore de munca continua, pentru cei cu program variabil?

Va multumesc
Art.115 alin.2 C.mun. : Durata zilnică a timpului de muncă de 12 ore va fi urmată de o perioadă de repaus de 24 de ore.