Forum Discuţii juridice Executare silită OUG 71/2009 privind eșalonarea plãții ...
Discuție deschisă în Executare silită

OUG 71/2009 privind eșalonarea plãții drepturi salariale ale bugetarilor câștigate în instanțã

daca un cadru didactic a chemat in judecata scoala, avand castig de cauza in cursul anului 2012, drepturile castigate in instanta ii vor fi platite esalonat sau este indreptatit la plata imediata a sumelor stabilite de instanta?
scoala zice ca si aceste drepturi vor fi platite esalonat pana in 2016
ms
scoala are dreptate
in respectiva OG se stipula ca plata sumelor prevăzute prin hotărâri judecătorești având ca obiect acordarea unor drepturi de natură salarială stabilite pentru personalul din sectorul bugetar, devenite executorii până la data de 31 decembrie 2011 va fi eșalonată până în 2016
daca titlul a fost obinut in 2012 situatia sta la fel?
nicio opinie?