Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... revendicare imobil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

revendicare imobil

Am cumparat un imobil cu L112 si am titlu de proprietate.Nu a existat nicio NOTIFICARE pana in anul2011 cand am foast dat in judecata de un mostenitor.Ce sanse am sa pastrez imobilul?
Nu prea vi se poate raspunde fara a sti situatia dvs exacta: ce fel de actiune a facut mostenitorul? In ce temei? Ce act de proprietate invoca?
Comparatie de titluri de proprietate,el neavand titlu deoarece casa a fost donata in 1962 de strabunica sa,iar instanta a anulat actul de donatie in2011.