avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... revendicare imobil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

revendicare imobil

Am cumparat un imobil cu L112 si am titlu de proprietate.Nu a existat nicio NOTIFICARE pana in anul2011 cand am foast dat in judecata de un mostenitor.Ce sanse am sa pastrez imobilul?
Cel mai recent răspuns: Octavianus1 , utilizator 08:46, 16 Noiembrie 2012
Nu prea vi se poate raspunde fara a sti situatia dvs exacta: ce fel de actiune a facut mostenitorul? In ce temei? Ce act de proprietate invoca?
Comparatie de titluri de proprietate,el neavand titlu deoarece casa a fost donata in 1962 de strabunica sa,iar instanta a anulat actul de donatie in2011.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea112+legea voiculescu cristiantheo cristiantheo Buna ziua! Este vorba de un apartament cumparat in 1997 cu legea 112. Prin 2001 au aparut niste mostenitori care au dat in judecata pmb si pe 2.12.2008 au ... (vezi toată discuția)
Renunțarea la moștenire al unchiului tatalui meu și deschiderea succesiunii Traian22 Traian22 Buna seara, Intampin urmatoarea situatie: tatăl meu deține un teren primit prin moștenire de la bunicul său, în care sunt trecute două persoane: ... (vezi toată discuția)
Nationalizare in 2012 ? kostiv kostiv Din 2000, am depus cerere de revendicare a imobilului din Bucuresti, constuit de bunicul meu prin 38'. In momentul depuneri actiunii, nu cunosteam situatia ... (vezi toată discuția)